Pierwsza pomoc w górach – wydaliśmy poradnik

Broszura pierwsza pomoc w górach rozłożona

Witajcie!

Przygotowaliśmy dla Was broszurę na temat pierwszej pomocy w górach, składaną podobnie jak mapa w poręcznym formacie. Aby uchronić ją przed deszczem i zniszczeniem została zalaminowana – dzięki temu możecie zabrać ją ze sobą na każdą wycieczkę.

Ta broszurka stanowi początek serii mini-poradników związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem w górach, które planujemy dla Was stworzyć.

Znajdziecie ją w naszym namiocie podczas warsztatów z pierwszej pomocy oraz w wybranych schroniskach.

W broszurze Pierwsza Pomoc w Górach poruszamy następujące zagadnienia:

• Czym jest pierwsza pomoc
  • BSL = Podstawowe zabiegi resuscytacyjne
  • Oddechy ratownicze
  • Masz AED? Instrukcja postępowania z automatycznym defibrylatorem zewnętrznym
  • Postępowanie z dziećmi
  • Pozycja boczna ustalona
  • Apteczka pierwszej pomocy – checklista
  • Schemat wezwania służb ratunkowych
  • AED w schroniskach
  • Zasady wyjść w góry

Znajdziecie w niej również numery ratunkowe, pod które należy zadzwonić, gdy wydarzy się wypadek w górach.

Broszurę możecie pobrać i wydrukować na formacie A3.

Instrukcja składania:

Ilustracje w broszurze: